Bursa Vaillant Onarım

Bursa Vaillant Onarım  Yaz- kış sürekli çalışan kombiler periyodik bakımlar ile çok daha verimli ve tasarruflu çalışır. Bu alanda teknik destek talepleriniz için Bursa Vaillant servisi teknik ekiplerinden profesyonel destekler alabilirsiniz. Sağlıklı bir kombi daha verimli bir şekilde çalışır. Sağlıklı bir çalışma sistemi için doğru montaj, düzenli bakım ve arıza çözümlerinde kalite gereklidir.

Bursa Vaillant Onarım

Kombi montajında en önemli kısım proje aşamasında belirtilen metrekareye göre ortam havasının tahliyesini sağlayacak menfezler ve açıklıklar bırakmak olacaktır. Buna dikkat edilmediğinde lodos ya da baca tıkanmaları yaşandığında iç ortama gaz sızıntısı olabilir. Bu da hayati riskler ortaya çıkarabilir. Yoğuşmalı modeller yanmak için havayı dış ortamda alır. Bu nedenle monte edildikleri alanda dış ortamla bağlantılı menfezler olmalıdır. Yanlış monte edilen cihazlar karbonmonoksit zehirlenmelerine neden olabilir.

Balkonlar kombi montajı için en ideal alanlardır. Bu şekilde kombi yanmak için ihtiyacı olan havayı dışarıdan alacaktır. Bu şekilde hem daha güvenli, hem de daha konforlu bir çalışma sistemi elde edilir.

Düzenli Bakım ile Kombi Verimi

Uzun vadede tasarruf sağlayan kombi bakımı hizmetleri kombilerde yer alan arızalı durumları da ortaya çıkarır. Kombiler farklı enerji kaynakları ile çalıştığı için küçük arızalar büyük tehlikeler oluşturabilir. Yılda bir kez yapılması gereken kombi bakımlarında uzman teknik destek ekiplerimiz kombinizin tüm parçalarını kontrol eder. Bileşenleri üzerinde genel bir temizlik yapar. Bu şekilde kombiniz kış boyunca verimli ve tasarruflu bir şekilde çalışır.

Kombinize bireysel olarak yapabileceğiniz bakımlarda bulunur. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

* Yaz aylarında bile olsa ısıtma beş on dakikalığına çalıştırılabilir. Sürekli çalışmayan kombilerde arızalar oluşabilir.

* Su basıncını sürekli kontrol etmek önemlidir, basınç düştüğünde 1,5- 2 bar arasına değer getirilmelidir.

* Peteklerin havası alınabilir. Özellikle peteklerin alttan üste doğru soğuk hava var ise peteklerin havasını alarak daha verimli bir çalışma sistemi elde edebilirsiniz.

* Uyarı işaretlerini dikkate alın. Çatlak, sızıntı, siyah- isli işaretler, sarkma sesleri gibi işaretler kombinizde bir sorun olduğunu gösterir. Bu durumda Bursa Vaillant Onarım  teknik destek talep edebilirsiniz. Arıza ne kadar erken tespit edilir ise oluşabilecek zararın büyüklüğü o derece engellenebilir.

Arıza Çözümlerinde Kalite

Kombinin çalışma sistemini çok iyi bilmeniz, arıza işaretlerini hemen anlamanıza yardımcı olur. Kombiden sıcak su gelmemesi, ses yapması, su akıtması, peteklerin üstünün sıcak altının soğuk olması, sıcak su açıldığında peteklerin çok ısınması gibi sorunların kombinizde yaşanan arızaların işaretleridir. İşaretleri doğru okumak cihazınızı yedek parça değişimlerine gitmeden kurtarmanızı sağlar. Tüm arıza durumlarında Bursa Vaillant Onarım  hizmetleri ile tam destek sağlanır. Herhangi bir mağduriyet yaşanmasına imkan verilmeden arıza onarımları tamamlanır. Arıza durumlarında yedek paça değişimi gerekli olduğunda orijinal parçalar kullanılır. Bu şekilde cihazınızın sıfır cihaz ayarında tekrardan çalışma sisteminde yüksek performans sağlamasına imkan verilmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir